EN
EN

Aktualności

Pierwsza inauguracja już za nami!

Koncert w Archikatedrze w Gnieźnie otworzył 10. edycję Festiwalu Akademia Gitary. Dla licznie zgromadzonej gnieźnieńskiej publiczności zagrał wybitny gitarzysta Łukasz Kuropaczewski z uznanym akordeonistą Marcinem Wyrostkiem w towarzystwie Kammerorchester Berlin. To był wieczór pod znakiem argentyńskiego tanga. Artyści wykonali utwory Astora Piazzolli, m.in. „Libertango” i „Cztery pory roku”. A na bis niespodzianka. Muzyczna podróż do gorącej Hiszpanii z udziałem świetnego perkusisty Bartłomieja Milera. Zabrzmiał bardzo popularny „Asturias” Isaaca Albéniza.

Tego wieczoru emocje były orgomne, ale nie tylko za sprawa muzyki. Pod koniec koncertu w Gnieźnie rozpętała się potężna burza. W katedrze zgasły wszystkie światła. I choć występ oficjalnie się zakończył – muzycy grali nadal, żeby uspokoić słuchaczy i przeczekać nawałnicę. Na szczęście wszyscy słuchacze, pełni wrażeń, wrócili bezpiecznie do domu.

A przed nami kolejne wydarzenia. Jeszcze dziś koncert inauguracyjny w Poznaniu, a jutro zrobi się międzynarodowo – Akademia Gitary wystartuje z koncertem w Berlinie. Zapraszamy!