Bałkańskie Oblicze Gitary

Pink-89-Tringa-Sadiku_viol22

Tringa Sadiku (Kosowo)

W 2015 roku ukończyła Szkołę Podstawową w klasie gitary klasycznej – uczyła się wówczas pod okiem profesora Vejsela Abdurrahmani, który sprawował nad nią opiekę pedagogiczną jeszcze przez następne dwa lata. Swój koncert dyplomowy zagrała w budynku Muzeum w Mitrowicy (Kosowo). Aktualnie studiuje w klasie gitary klasycznej w Faculty of Arts „Hasan Prishtina” w Prisztinie (Kosowo). Jest laureatką wielu prestiżowych nagród.

GAF-PH-Nemanja-Zivkovic_34-1200x801_viol

Marija Rasic (Serbia)

W 2016 roku ukończyła II stopień szkoły muzycznej (klasa gitary klasycznej) w Belgradzie. Aktualnie uczy się w aż dwóch szkołach: kontynuuje naukę w Szkole Muzycznej II stopnia (klasa lutni) oraz studiuje na University of Arts (kierunek: gitara). Jest laureatką ponad 40 prestiżowych nagród, zdobytych podczas międzynarodowych konkursów gitarowych. Grała w wielu krajach Europy, a ponadto wyjeżdżała na zagraniczne kursy mistrzowskie i seminaria do krajów takich jak: Czechy, Niemcy, Chorwacja, Włochy, Stany Zjednoczone Brazylia czy Kuba.

maxresdefault_viol

Arben Hoxha (Albania)

W 2015 roku ukończył studia w University of Arts w Tiranie (Albania). Aktualnie studiuje dwa kierunki pod okiem profesora  Andersa Miolina na Zürcher Hochschule der Künste: Instrumentalistykę (specjalność: gitara) oraz Pedagogikę i wychowanie muzyczne. Bogate doświadczenie zdobyte w trakcie wieloletniej nauki i spotkań podczas kursów mistrzowskich u nauczycieli takich jak Thomas Müller-Pering, Dale Cavanagh czy Hans-Werner Huppertz, umożliwiło muzykowi przeprowadzenie pierwszych zajęć jako instruktor gitary (lata 2015-2018). Ponadto, Arben Hoxha zdobył liczne nagrody w międzynarodowych konkursach gitarowych.

Zamknij