EN
EN

Bilety

Wstęp na większość wydarzeń Akademii Gitary jest darmowy. Wystarczy przyjść i zasłuchać się w gitarowe dźwięki! Na wybrane koncerty obowiązują jednak bilety lub wejściówki. 

 

Ruszyła już sprzedaż biletów na następujące wydarzenia:

Perły Baroku & Łukasz Kuropaczewski

18 sierpnia 2018, godz. 19:00 (sobota)
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań

Podczas koncertu inaugurującego 11. edycję festiwalu Akademia Gitary, soliści znakomitego włoskiego zespołu Il Giardino Armonico wraz z Łukaszem Kuropaczewskim oczarują nas doskonałym wyczuciem barokowego stylu, który w swej perfekcyjnej formie daje się odczuć jako harmonijny i skomponowany z największą precyzją.

Stefano Barneschi, Mauro Massa, Elżbieta Stonoga oraz Marco Frezzato to znakomici, wielokrotnie nagradzani na światowych konkursach i festiwalach artyści, których łączy zamiłowanie do muzyki barokowej. Łukasz Kuropaczewski – Dyrektor Artystyczny Festiwalu, to jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów klasycznych o niezwykłych zdolnościach technicznych i interpretacyjnych. Koncertuje zarówno w Europie, Azji i obydwu Amerykach.

Wśród prezentowanego podczas inauguracji repertuaru usłyszeć będzie można Koncert na Smyczki oraz Koncert D-dur na Gitarę i Smyczki, Antoniego Vivaldiego, Terzetto na Gitarę, Skrzypce i Wiolonczelę Niccola Paganiniego oraz Kwintet Fandango Luigiego Boccheriniego.

Bilety dostępne na: www.eventim.pl/good-taste, www.bilety24.pl, www.ebilet.pl oraz w punktach sprzedaży: CIM, Empik, Saturn i Media Markt.

Pełech/Horna Duo

31 sierpnia 2018, godz. 18:00 (piątek)
Centrum Kultury i Sztuki, Kalisz

Jeśli tęsknisz za energetyzującym brzmieniem osadzonym w klimacie samby, tanga i smooth jazzu, koniecznie posłuchaj aranży w wykonaniu tego niezwykłego duetu. Geniusz Krzysztofa Pełecha został doceniony przez magazyn Gitara i Bas, który trzykrotnie uznał go za najlepszego polskiego gitarzystę. Muzyk nie narzeka na nadmiar wolnego czasu, ponieważ rocznie wykonuje blisko 60 koncertów na całym świecie. Robert Horna, czyli druga połówka formacji, jest uważany za wykonawcę wszechstronnego i bardzo kreatywnego. Często gości na prestiżowych festiwalach muzycznych, na których oprócz koncertów daje też lekcje mistrzowskie.

Koncert biletowany. Bilety w cenie 10 zł dostępne na www.ckis.kalisz.pl

Dominic Miller

31 sierpnia 2018, godz. 20:00 (piątek)
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań

Dominic Miller to jeden z najpopularniejszych gitarzystów rockowo-jazzowych na świecie, a także kompozytor i producent muzyczny. Szerszej publiczności dał się poznać jako gitarzysta Stinga, z którym występuje od 1990 roku. Na swoim koncie ma także współpracę z innymi artystami światowej sławy, takimi jak: Phil Collins, Tina Turner, Bryan Adams, Rod Stewart, Pat Metheny, Chris Botti czy Peter Gabriel. Obecnie Miller wyrusza w trasę koncertową promującą solowy album „Silent Light”.

Choć nie jest to pierwsze solowe wydawnictwo Millera, to wydaje się być jego najbardziej autorskim projektem. Prężnie rozwijająca się solowa kariera przyniosła kontrakt z elitarną jazzową wytwórnią – ECM. To właśnie jej nakładem w 2017 roku ukazał się najnowszy album „Silent Light”. Większość utworów utrzymana jest w klimacie melancholijnym, które fanom Stinga mogą przypominać jego ballady. Jedyną kompozycją odbiegającą od reszty jest „Chaos Theory” – dzięki gitarze basowej powstał iście rockowy kawałek.

Na scenie oprócz Dominica Millera pojawią się także:
Nicolas Fiszman – bas
Miles Bould – perkusja

Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste, www.goodtaste.bilety24.pl, www.ebilet.pl oraz w CIM, sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt, Media Expert.
Ceny biletów: 79 zł (strefa D), 99 zł (strefa C), 129 zł (strefa B), 149 zł (strefa A)

Trio Taklamakan

03 września 2018, godz.: 19:30
Teatr Muzyczny, Poznań

TRIO TAKLAMAKAN to zespół nietypowy – jego członkowie grają na klasycznych instrumentach i są klasycznie wykształceni,  bowiem wszyscy ukończyli poznańską Akademię Muzyczną, a jednak ich muzyki w żaden sposób nie można określić mianem klasycznej. Ta mieszanka życiowych doświadczeń oraz pasji, upodobań i umiejętności członków zespołu  powoduje, że muzyka Tria często zaskakuje nietypowymi połączeniami tematów i stylów. Niekiedy bywa bardzo wirtuozowska, ale zawsze jest niezwykle energetyczna i żywiołowa, wręcz żarliwa, bowiem Jan, Andrzej i Michał grają przede wszystkim sercem.

Muzycy sami aranżują większość wykonywanych przez siebie utworów i niekiedy tworzą własne kompozycje. Na program koncertu jubileuszowego złożą się utwory o tanecznym rodowodzie pochodzące z różnych kręgów kulturowych: od tanga argentyńskiego poprzez czardasze i melodie bałkańskie aż po muzykę klezmerską. Na scenie pojawią się także muzyczni goście: Dorota Abbe – aktorka Teatru Nowego oraz Jaromir Trafankowski – solista Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Skład zespołu:

Jan Romanowski – skrzypce

Andrzej Trzeciak – wiolonczela

Michał Karasiewicz – pianista

Koncert biletowany. Bilety dostępne na: www.bilety24.plUwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Regulamin Imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin

 

Wszystkie bilety dostępne są na poniższych stronach:

EVENTIM.PL 
BILETY24.PL
EBILET.PL
CKIS.KALISZ.PL

oraz w punktach CIM, salonach sieci Empik, Saturn i Media Markt.