PL
PL

Festival idea

(Polski) Program skrojony z pasją

(Polski) Poprzez bogaty i zróżnicowany program artystyczny, staramy się zarazić słuchaczy miłością do gitary. W naszym programie każdy meloman nie tylko znajdzie coś dla siebie, ale będzie mógł odkryć zupełnie nowe oblicza tego instrumentu.

See program

(Polski) Inny wymiar festiwalu

(Polski) Festiwal ma również swój wymiar społeczny. Rezygnujemy z pobierania opłat za wstęp na większość koncertów. Zamiast tego, prowadzimy zbiórkę publiczną na rzecz Stowarzyszenia Wielkopolan Bona Fide i Fundacji Niesiemy Nadzieję i wspieramy nieuleczalnie chore dzieci z Wielkopolski.

(Polski) Od 10 lat Akademia Gitary organizowana jest dzięki wiedzy i doświadczeniu wybitnych artystów i świetnych pedagogów. Szczególny wkład w tworzenie Festiwalu mają jego poprzedni dyrektorzy - Marcin Poprawski oraz Michał Gołaś. Ich ogromne zaangażowanie sprawiło, że Akademia Gitary na stałe wpisała się w ofertę kulturalną Poznania i Wielkopolski.

(Polski) Konsultant Merytoryczny
(Polski) Piotr Zaleski

(Polski) Konsultant merytoryczny Rady Programowej Akademii Gitary, jeden z najbardziej szanowanych profesorów gitary klasycznej. Jest absolwentem Hochschule für Musik w Weimarze, gdzie studiował u profesor Ursuli Peter i docent Moniki Rost. Koncertował w całej Europie jako solista, z orkiestrami symfonicznymi oraz w duecie z fletem. Przez 17 lat organizował międzynarodowy kurs gitarowy w Szczawnie Zdroju. Obecnie jest profesorem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wykłada również na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Podczas Akademii Gitary prowadzi również lekcje gry na gitarze klasycznej w ramach festiwalowego Kursu Mistrzowskiego.

(Polski) Członek Rady Programowej

Festival sites