Happening Gitarowy

Happening Gitarowy to wydarzenie, które od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Nie mogło go zabraknąć także w trakcie tegorocznej edycji Festiwalu. W związku z bałkańską tematyką tegorocznego festiwalu, amatorzy gitary i ukulele wspólnie wykonają utwór "Prawy do lewego" Gorana Bregovića. Jest to najbardziej znana biesiadna pieśń, do której tekst napisała polska wokalistka Kayah.

Happening to wielkie święto gitarowe, które co roku ma miejsce w samym sercu Poznania. Tym razem spotkamy się na Łęgach Dębińskich podczas festiwalu Pyrlandia. Obok zawodowych artystów, biorą w nim udział zarówno początkujący instrumentaliści, jak i amatorzy. Jego celem jest przede wszystkim wspólna zabawa w muzykowanie. Inicjatywa, która rozpoczęła się od spontanicznego spotkania uczestników festiwalowego Kursu Mistrzowskiego na schodach pod poznańskim ratuszem, urosła do rangi jednego z największych letnich wydarzeń muzycznych i na stałe wpisała się w program Akademii Gitary. Najważniejszą cechą happeningu jest otwartość – zagrać może każdy, wystarczy instrument i odrobina odwagi. A ci bardziej nieśmiali mogą po prostu przyjść kibicować uczestnikom.

Happening poprowadzi młody, zdolny gitarzysta Michał Obrębski. Na stronie festiwalu i kanale YouTube festiwalu, można znaleźć materiały oraz instruktaże wideo. Po Happeningu obędzie się koncert niecodziennej orkiestry dętej Tsigunz Fanfara Avantura.

Zamknij