EN
EN

Happening

Happening Gitarowy to wydarzenie, które od kilku lat cieszy się ogromną popularności. Inicjatywa, która rozpoczęła się od spontanicznego spotkania uczestników festiwalowego Kuru Mistrzowskiego na schodach pod poznańskim ratuszem, urosła do jednego z największych letnich wydarzeń muzycznych. Podczas Happeningu zagrać może każdy! Wystarczy niewiele - gitara klasyczna, elektryczna, ukulele... i dobre chęci! Poczuj pozytywną moc płynącą ze wspólnego grania!

OTWARTE WARSZTATY GITAROWE

W przygotowaniach do wspólnego wykonania utworu happeningowego pomogą otwarte warsztaty gitarowe, które odbędą się w dniach 23-25 sierpnia o godz. 17:00 w KontenerART nad Wartą. Zapraszamy wszystkich pasjonatów gitary, niezależnie od wieku, posiadanego doświadczenia, a nawet poziomu gry. Materiały z akordami do utworu są dostępne do pobrania poniżej.

Pobierz materiały na gitarę Pobierz materiały na ukulele

Przygotowania

26 sierpnia na dziedzińcu przy Urzędzie Miasta Poznania, kilkuset gitarzystów spotka się, by wspólnie wykonać wybrany utwór. To niezwykłe gitarowe święto przyciąga zarówno zawodowych artystów, początkujących instrumentalistów, jak i wielbicieli brzmienia wydobywanego przy pomocy sześciu strun. Happening poprowadzi Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele. Ci charyzmatyczni pasjonaci ukulele – małej, hawajskiej gitary o charakterystycznym, ciepłym brzmieniu – tworzą wyjątkowe aranżacje znanych i lubianych utworów muzyki rozrywkowej. Łamiąc konwenanse, regularnie poszerzają swój repertuar, by wciąż zaskakiwać nawet wiernych słuchaczy.

Zapisy

Gitarzysz? Ukulelujesz? Czekamy na takich jak!

 Aby wziąć udział w happeningu, prosimy wypełnić poniższy formularz.

LINK DO FORMULARZA

 Później zostaje już pobranie materiałów, oglądanie instruktażu i zaczęcie od Bacha :)

Czekamy na Ciebie na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania 26 sierpnia o 12.30!

Dzięki Kolejom Wielkopolskim, kolejny rok z rzędu możemy zapewnić Ci darmowy przejazd do Poznania i z powrotem! Bilety otrzymają wszyscy, którzy zgłoszą się do 25.08 do 23:59.