EN
EN

Kids

AKADEMIA GITARY: KIDS — GITAROWA PRZYGODA DLA NAJMŁODSZYCH

Jak co roku pamiętamy także o najmłodszych adeptach gitarowych pasji. Podczas prowadzonego we współpracy z pedagogami i animatorami cyklu animacyjno-warsztatowego Akademia Gitary: KIDS postaramy się rozbudzić w maluchach miłość do muzyki oraz gitarowego brzmienia. W tym celu zorganizowane zostaną oparte na wspólnej zabawie zajęcia, które pozwolą dzieciom rozwinąć muzyczne zainteresowania. Wszystkie zajęcia w ramach warsztatów są osobnymi wydarzeniami, dlatego nie ma konieczności uczestnictwa w całym cyklu. Na zajęcia obowiązują zapisy.

21.08.2018r. , godz. 11:00
Biblioteka Raczyńskich

WARSZTATY PLASTYCZNE

Podczas pierwszego spotkania, nasi najmłodsi festiwalowi uczestnicy przekonają się, jak bardzo muzyka może wpłynąć na ich wyobraźnię. Do dyspozycji będą mieli czyste kartki, farby, muzykę gitarową i… własne dłonie. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy! Na koniec zajęć odpowiemy sobie na pytania: o czym myśleliśmy podczas malowania? Co czuliśmy podczas słuchania? Przekonajmy się!

Sugerowany wiek dzieci: 7-10 lat
Czas trwania warsztatów: 45 minut

23.08.2018, godz. 11.00
Biblioteka Raczyńskich

PIERWSZE GITAROWE PRÓBY

Pierwsze warsztaty rozpoczną się występem młodych gitarzystów. Po zabawach rytmiczno-melodycznych spotkamy się z dobrze znanym Panem Janem, który rano wstaje… i spróbujemy nauczyć się grać go na gitarach, które sprowadzone specjalnie z myślą o tych zajęciach, będą czekać na naszych najmłodszych uczestników. Wszystkie dzwony biją, że zapraszamy!

Sugerowany wiek dzieci: 5-8 lat
Czas trwania warsztatów: 45 min

28.08.2018, godz. 11.00
Biblioteka Raczyńskich

GITAROWE MAJSTERKOWANIE

Preludium do trzecich zajęć także stanowić będzie mini-koncert dzieci z poznańskich szkół muzycznych. Zainspirowani ich umiejętnościami, rozpoczniemy zabawy z zasłyszanym rytmem i melodią. A po dokładnych oględzinach gitary z bliska i daleka, zabierzemy się za jej budowanie z kartonu i własnoręczne zdobienie! Zapraszamy wszystkich – i tych, którym gitara nie jest obca, i tych, którzy zawsze chcieli wiedzieć o niej więcej!

Sugerowany wiek dzieci: 5-8 lat
Czas trwania warsztatów: 45 min

30.08.2018, godz. 11:00
Biblioteka Raczyńskich

WARSZTATY RUCHOWE

Ostatnie zajęcia tegorocznej edycji poświęcimy odkrywaniu tego, co nam w duszy gra. I jak! Szybko czy szybciej? Głośno czy głośniej? Cokolwiek usłyszymy, spróbujemy przełożyć to na ruch – najpierw sami, później w grupie. Nieobca nam będzie nam również zabawa (z) rytmem. Na zakończenie zajęć, zaplanowaliśmy chwilę oddechu – tak, jak pozwoliliśmy, by muzyka dała nam zastrzyk energii, tak samo pozwolimy, by nauczyła nas spokojnego i przyjemnego odpoczynku.

Sugerowany wiek dzieci: 7-10 lat
Czas trwania warsztatów: 45 minut

 

Zapisy

Aby zgłosić swoje pociechy, prosimy wypełnić poniższy FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Do zobaczenia!