EN
EN

10 LAT = 1000 MOŻLIWOŚCI!

Festiwal Akademia Gitary to ponad 100 wydarzeń przez 5 tygodni w 50 miejscach.

Zobacz program

— Aktualności

Piękna Pani z ukulele

Czytaj więcej

Oglądajcie drugi odcinek magazynu festiwalowego

A w nim relacja z Happeningu Gitarowego na Starym Rynku. Zobaczcie i posłuchajcie, jak wypadło "Every Breath You Take" na 140 gitar. W odcinku również wywiad ze zwycięzcami przeglądu gitarowego oraz relacja z bardzo nastrojowego koncertu Duo Melis. 

Czytaj więcej

Tomatito zachwycił poznańską publiczność!

Za sobotni koncert w Auli UAM wirtuoz flamenco otrzymał owacje na stojąco!

Czytaj więcej

Pierwszy odcinek magazynu festiwalowego już dostępny!

Zobaczcie, co się działo podczas poznańskiej inauguracji, i za co lubią się Marcin Wyrostek i Łukasz Kuropaczewski. Będzie też trochę wspomnień.

Czytaj więcej

"Every Breath You Take" na 140 gitar!

Czytaj więcej

Poćwicz z nami do Happeningu!

Już jutro Happening Gitarowy na Starym Rynku w Poznaniu. A dziś ostatnie otwarte warsztaty w KontenerART.

Czytaj więcej

Na Kursie Mistrzowskim w Jarocinie uczą najlepsi!

Przez cały tydzień w Jarocinie trwa Kurs Mistrzowski Gitary Klasycznej. Młodzi gitarzyści uczą się pod okiem i uchem prawdziwych mistrzów. A wieczorem świetne recitale w Kościele Św. Marcina.

Czytaj więcej

Darmowy dojazd na Happening z Kolejami Wielkopolskimi

Wybierasz się na Happening? Nie trać czasu i pieniędzy - skorzystaj z promocji! Dla dojeżdżających pociągiem przygotowaliśmy też konkurs. Róbcie zdjęcia i zgarniajcie festiwalowe gadżety oraz bilety na koncerty.

Czytaj więcej

Pola Chobot&Adam Baran zwycięzcami przeglądu gitarowego!

Jury postawiło na jazzowo-bluesowy duet, który usłyszycie już 27 sierpnia na Starym Rynku w Poznaniu.

Czytaj więcej

Muzyczne transformacje

Piotr Żaczek z autorskim projektem Transformen's w Poznaniu i Gnieźnie

Czytaj więcej

Charyzmatyczny Dervoed oczarował słuchaczy

Koncerty w Kole, Szamotułach i Poznaniu były spotkaniami z niekwestionowanym mistrzem gitary.

Czytaj więcej

Koncerty Krzysztofa Zalewskiego odwołane

Z przykrością informujemy o konieczności odwołania koncertów Krzysztofa Zalewskiego w Koziegłowach i Suchym Lesie z przyczyn organizacyjnych.

Czytaj więcej

Akademia Gitary wystartowała w Berlinie!

Akademia Gitary po raz pierwszy zabrzmiała poza granicami kraju. Artyści znów dali świetny koncert. Niemiecka publiczność była zachwycona.

Czytaj więcej

Cztery bisy podczas koncertu w Poznaniu

Koncert "The best of" w Auli UAM rozgrzał publiczność do czerwoności. Kolejna inauguracja pod znakiem argentyńskiego tanga zakończyła się czterema bisami. 

Czytaj więcej

Pierwsza inauguracja już za nami!

Koncert w Archikatedrze w Gnieźnie otworzył 10. edycję Festiwalu Akademia Gitary. To był wieczór pod znakiem argentyńskiego tanga. Emocje były ogromne, ale nie tylko za sprawą muzyki!

Czytaj więcej

„Every Breath You Take” utworem happeningowym!

27 sierpnia Stary Rynek w Poznaniu znów wypełni się miłośnikami 6 strun, którzy wspólnie zagrają utwór happeningowy. A będzie nim w tym roku "Every Breath You Take" z repertuaru The Police. Happening poprowadzi Wojciech Pilichowski.

Czytaj więcej

Konkurs dla zespołów gitarowych

Akademia Gitary stawia na młodych muzyków! W tym roku organizujemy przegląd amatorskich zespołów gitarowych. Szukamy grup, które nie podpisały jeszcze kontraktu płytowego, ale mają dużo energii i chęci zaprezentowania się przed większą publicznością.

Czytaj więcej

Akademia Gitary ma już 10 lat!

Zobaczcie, jak w tym roku reklamuje się Akademia Gitary. Z okazji 10. edycji Festiwalu postanowiliśmy trochę powspominać. Zapraszamy na sentymentalną podróż do świata gitary!

Czytaj więcej

Dire Straits Symfonicznie na finał!

Piosenki legendarnego brytyjskiego zespołu zyskają nowe brzmienie. Dwa pozornie odległe światy – muzyki rockowej i symfonicznej – spotkają się po to, by zadowolić nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Taki właśnie będzie finał tegorocznej Akademii Gitary

Czytaj więcej

Akademia Gitary 2017

6 strun, 10 lat = 5 tygodni, 100 wydarzeń i 50 miejsc – tak w pigułce przedstawia się tegoroczna, wyjątkowa edycja Festiwalu Akademia Gitary. Już po raz dziesiąty wyruszymy w muzyczną podróż na fali gitarowych dźwięków. Będzie się działo i, co najważniejsze, będzie się grało!

Czytaj więcej