EN
EN

Program

Akademia Gitary: Inauguracja Festiwalu

Data: 12 sierpnia 2017 Godzina: 19:00 Miejsce: Poznań - Aula UAM

Festiwal zainauguruje koncert „The Best of”. Usłyszymy utwory z koncertów, które do tej pory festiwalowa publiczność przyjęła najcieplej, m.in. z Argentyńskiej Nocy. Tango najczęściej kojarzymy z tańcem zbuntowanych kochanków, zupełnie zapominając o dźwiękach, które towarzyszą tancerzom. Czym byłby ten zmysłowy styl tańca bez niepowtarzalnej harmonii i muzycznego niepokoju? Podczas tegorocznego koncertu inauguracyjnego dwaj wybitni muzycy – gitarzysta Łukasz Kuropaczewski oraz doceniany przez szeroką publiczność Marcin Wyrostek wraz z Kammerorchester Berlin po raz kolejny przybliżą tę wspaniałą muzykę, która jest dziedzictwem gorącej Argentyny. Artyści zagrają utwory najwybitniejszego kompozytora argentyńskiego tanga – Astora Piazzolli. To będzie wieczór pełen pasji, ale i melancholii!

PROGRAM KONCERTU:

1. A. Piazzolla  –”Libertango”
2. A. Piazzolla – Koncert podwójny

przerwa

3. A. Piazzolla – „Cztery pory roku”

Pierwszy koncert inauguracyjny odbędzie się 11 sierpnia w Archikatedrze Gnieźnieńskiej, 12 sierpnia – w Auli UAM w Poznaniu, a 13 sierpnia w Trinitatiskirche w Berlinie.

Bilety na wydarzenie w cenach: 39 zł (strefa E), 59 zł (strefa D), 79 zł (strefa C), 99 zł (strefa B), 119 zł (strefa)

Bilety dostępne na: www.bilety24.pl, www.eventim.pl, www.biletomat.pl oraz w Centrum Informacji Miejskiej, sklepach sieci Empik, Saturn, Media Expert i Media Markt