EN
EN

Program

Andrea de Vitis i Petrit Çeku

Data: 25 sierpnia 2017 Godzina: 19:30 Miejsce: Jarocin - Kościół św. Marcina

Jarocińska publiczność po raz kolejny będzie miała okazję do wzięcia udziału w muzycznej uczcie i to za sprawą dwóch wybitnych gitarzystów. W Kościele św. Marcina jako pierwszy wystąpi Andrea de Vitis. Artysta pochodzący z Włoch imponuje precyzją gry oraz wspaniałą wirtuozerią. A tuż po jego koncercie zagra gitarzysta z Kosowa – Petrit Çeku. Bałkańskie korzenie artysty można dostrzec w grze pełnej pasji i temperamentu.  Petrit Çeku podczas koncertów zachwyca jednocześnie swoimi niezwykłymi możliwościami technicznymi. Który z wielkich artystów skradnie serce słuchaczy? Przekonamy się już 25 sierpnia!

ANDREA DE VITIS (WŁOCHY)

Andrea De Vitis to młody gitarzysta włoskiego pochodzenia, uczeń samego mistrza Paolo Pegoraro. W ciągu ostatnich kilku lat wygrał ponad 30 nagród w międzynarodowych konkursach w Almerii, Wiedniu, Budapeszcie i innych krajach Europy. Koncertował już w Polsce, gdzie zdobył wielkie uznanie publiczności oraz mistrzów gitary. W 2015 roku nagrał pierwszą solową płytę, która została świetnie przyjęta zarówno przez krytyków jak i słuchaczy.

PETRIT ÇEKU (KOSOWO)

Petrit jest uczniem jednego z najwybitniejszych współczesnych gitarzystów klasycznych – Manuela Barrueco. O jego nieprzeciętnych umiejętnościach świadczą nagrody zdobywane na wielu międzynarodowych konkursach. Z recitalem solowym oraz w towarzystwie znakomitych orkiestr artysta występował w wielu krajach Europy i Ameryki Północnej. Pierwszy album gitarzysty, wydany przy współpracy z prestiżową amerykańską wytwórnią Naxos Record, został uhonorowany nagrodą Orkiestry Filharmonicznej Zagrzebia.

Wydarzenie towarzyszące, wstęp wolny