EN
EN

Program

Happening Gitarowy

Data: 27 sierpnia 2017 Godzina: 11:00 Miejsce: Poznań - Stary Rynek

Prowadzenie: Wojciech Pilichowski

Happening Gitarowy podczas Akademii Gitary to wydarzenie, które od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Nie mogło go zabraknąć w trakcie tegorocznego Festiwalu. W ostatnią sobotę sierpnia Stary Rynek w Poznaniu znów wypełni się miłośnikami sześciu strun, którzy wspólnie zagrają utwór happeningowy. A będzie nim w tym roku „Every Breath You Take” z repertuaru The Police.

Rockowa ballada o miłości okazała się najpopularniejszym singlem zespołu, zdobywając szczyty brytyjskich i amerykańskich list przebojów. „Every Breath You Take” to piosenka, którą kojarzy każdy. Pochodzi z albumu „Synchronicity” z 1983 roku. Utwór, napisany przez Stinga i Andiego Summersa, opowiada o wielkiej miłości. „Every Breath You Take” było wielokrotnie coverowane. Najsłynniejszym utworem, opartym na samplach z niego, okazał się singiel „I’ll Be Missing You” Puffa Daddy’ego i Faith Evans z 1997 roku. Również zespół Perfect nagrał cover tego utworu pod tytułem „Każdy oddech twój”. A w wersji na kilkaset gitar usłyszymy ten utwór w Poznaniu w niedzielę 27 sierpnia. Już po raz kolejny uczestnicy happeningu wykonają utwór autorstwa Stinga. Tegoroczny happening poprowadzi Wojciech Pilichowski, jeden z najlepszych polskich basistów. Po wydarzeniu – koncert zespołu Pilichowski Band.

Happening to wielkie święto gitarowe, które co roku ma miejsce w samym sercu Poznania. Obok zawodowych artystów, biorą w nim udział początkujący instrumentaliści, ale też po prostu amatorzy sześciostrunowego brzmienia. Jego celem jest przede wszystkim wspólna zabawa w muzykowanie. Inicjatywa, która rozpoczęła się od spontanicznego spotkania uczestników festiwalowego Kursu Mistrzowskiego na schodach pod poznańskim ratuszem, urosła do rangi jednego z największych letnich wydarzeń muzycznych i na stałe wpisała się w program Akademii Gitary. Najważniejsze jest to, że podczas Happeningu zagrać może każdy. Wystarczy instrument i odrobina odwagi! A ci bardziej nieśmiali mogą po prostu przyjść i kibicować uczestnikom.

W trakcie wydarzenia na scenie głównej Festiwalu wystąpi też zespół, który zwyciężył w przeglądzie gitarowym organizowanym w ramach tegorocznej edycji Akademii Gitary.

W przygotowaniach do Happeningu pomogą otwarte warsztaty gitarowe, które odbęda się w trzy kolejne soboty sierpnia (12, 19 i 26 sierpnia) oraz filmik instruktażowy zamieszczony na naszej stronie internetowej.

Dzięki współpracy z Kolejami Wielkopolskimi każdy uczestnik happeningu może też skorzystać z promocji „Pociągiem na Happening Gitarowy” i za darmo dojechać na wydarzenie.

Więcej szczegółów w zakładce HAPPENING.

wstęp wolny