EN
EN

Program

Marco Antonio San Nicolas i ARTIS GuitarDuo

Data: 24 sierpnia 2017 Godzina: 19:30 Miejsce: Jarocin - Kościół św. Marcina

Jeden wieczór – tyle emocji i muzyki. 24 sierpnia przestrzeń Kościoła św. Marcina w Jarocinie znów wypełni się muzyką za sprawą wybitnych gitarzystów klasycznych. Przed jarocińską publicznością najpierw zaprezentuje się pochodzący z Hiszpanii Marco Antonio San Nicolas. W drugiej części wieczoru swoje umiejętności zaprezentuje niemiecki ARTIS GuitarDuo.

MARCO ANTONIO SAN NICOLAS (HISZPANIA)

Marco Antonio San Nicolás rozpoczął w wieku 12 lat. Od tamtej pory koncertuje w najbardziej prestiżowych salach na świecie. Ukończył z wyróżnieniem studia gitarowe na Superior Conservatory of Music of Cordoba. W 2009 roku otrzymał pełne stypendium od hiszpańskiego rządu oraz od Johns Hopkins University, które pozwoliło mu podjąć naukę w Peabody Conservatory u wybitnego mistrza Manuela Barrueco.  Artysta dzielił występy z takimi gwiazdami gitary jak B.B. King, George Benson czy Paco de Lucia.  Nagrywał dla radia i telewizji w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. San Nicolas zdobywa najwyższe nagrody na głównych narodowych i międzynarodowych konkursach. W 2009 roku hiszpański kompozytor Agustin Sánchez napisał partyturę specjalnie dla Marco Antonio zatytułowaną „Fantasia na popularne tematy rumuńskie”. Obecnie Marco Antonio jest profesorem na Conversatory of Reims we Francji. Prowadzi również lekcje mistrzowskie na Yameng’s Guitar Centen w Qingdao oraz gościnnie wykłada na Cordoba’s Superior Conservatory of Music w Hiszpanii.

ARTIS GUITARDUO (NIEMCY)

Występy duetu Julii i Christiana Zielinski to żywiołowe i pełne emocji koncerty muzyki klasycznej na najwyższym poziomie wykonawstwa. Są perfekcyjnie zgrani. Tworzą intensywną, ale i intymną atmosferę koncertową. Artyści są laureatami wielu światowych konkursów muzycznych. Są często zapraszani na międzynarodowe festiwale i trasy koncertowe. Koncertowali jako ambasadorzy kultury w Brazylii oraz Andaluzji. Oboje urodzeni w 1987 roku. Są stypendystami fundacji ING DiBa oraz DAAD. Regularnie występują też dla organizacji charytatywnych. Z wyróżnieniem ukończyli uniwersytety w Stuttgarcie (w klasie prof. Johannesa Monno i Kaltchev Guitar Duo), we w Frankfurcie (prof. Michael Teuchert) oraz u prof. Olafa van Gonnissen w Hamburgu, gdzie wykonali koncert dyplomowy. Pierwszy wspólny album nagrali w 2007 roku z premierowym wykonaniem Beethovena i Pujola. W 2013 roku ich drugi album „Portrait” zdobył szerokie uznanie krytyków. W 2016 r. wydali albumy solo „Versus” oraz „Solo”.

Wstęp wolny