EN
EN

Program

Andrzej Grygier (Młodzi Wirtuozi Gitary) i Pablo Márquez

Data: 22 sierpnia 2017 Godzina: 19:30 Miejsce: Jarocin - Kościół św. Marcina

Każdy mistrz był kiedyś uczniem. Akademia Gitary o tym nie zapomina i co roku zaprasza na festiwalowe sceny młodych, obiecujących gitarzystów klasycznych w charakterze supportu przed występami wybitnych artystów. Mamy nadzieję, że prezentowane przez nas młode talenty już niedługo zawładną sercami słuchaczy na całym świecie. 22 sierpnia w Kościele św. Marcina w Jarocinie w ramach cyklu „Młodzi Wirtuozi Gitary” przed festiwalową publicznością zaprezentuje się utalentowany Andrzej Grygier. Tuż po nim wystąpi niekwestionowany mistrz gitary klasycznej – Pablo Márquez.

ANDRZEJ GRYGIER 

Jest laureatem konkursów gitarowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Urodził się w Lesznie w 1998 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 7.Do tej pory miał okazję pracować z wieloma wybitnymi muzykami. Jest m.in. stypendystą Prezydenta Miasta Leszna. Za osiągnięcia artystyczne otrzymał również Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Występował podczas X Rosyjsko-Polskiego Festiwalu „Młodzieżowa Akademia Muzyki” w Moskwie, w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze oraz na Zamku Królewskim i Łazienkach Królewskich w Warszawie.

PABLO MÁRQUEZ (ARGENTYNA)

Uważany za jednego z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych wirtuozów gitary. Wybitny interpretator muzyki współczesnej, który regularnie współpracuje z grupami takimi jak Ensemble Intercontemporain, jest równie ceniony za swoje namiętne interpretacje dzieł wczesnych jak również wykonawstwo tradycyjnej muzyki argentyńskiej. Studiował w Buenos Aires. Błyskotliwy studencki okres zakończył zdobywając pierwsze nagrody na międzynarodowych konkursach Villa-Lobos i Radio France w Rio de Janeiro i Paryżu. Jako wykształcony muzyk studiował dyrygenturę u Erica Sobzyck, Rodolfo Fischera i Petera Eötvösa, a następnie pobierał lekcje u legendarnego pianisty György Sebőka, który wywarł na nim głębokie i trwałe wrażenie. Koncertował w ponad 40 krajach, w najbardziej prestiżowych salach, a także na wielkich festiwalach. Jego ciągłe zaangażowanie w wykonawstwo muzyki współczesnej doprowadziło do kilku prawykonań i bliskiej współpracy z największymi kompozytorami naszych czasów.

 

Wstęp wolny