EN
EN

Program

Daniel Egielman (Młodzi Wirtuozi Gitary) i Judicaël Perroy

Data: 23 sierpnia 2017 Godzina: 19:30 Miejsce: Jarocin - Kościół św. Marcina

Akademia Gitary co roku zaprasza na festiwalowe sceny młodych, obiecujących gitarzystów klasycznych w charakterze supportu przed występami wybitnych artystów. Mamy nadzieję, że prezentowane przez nas młode talenty już niedługo zawładną sercami słuchaczy na całym świecie. 23 sierpnia w Kościele św. Marcina w Jarocinie po raz kolejny usłyszymy dwa koncerty. W ramach cyklu „Młodzi Wirtuozi Gitary” przed festiwalową publicznością zaprezentuje się utalentowany Daniel Egielman. W drugiej części wieczoru wystąpi wszechstronny wirtuoz gitary Judicaël Perroy.

DANIEL EGIELMAN

Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku siedmiu lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Marco Tamayo. Jest laureatem wielu konkursów gitarowych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Brał aktywny udział w kursach i lekcjach mistrzowskich prowadzonych m. in. przez Pepe Romero, Łukasza Kuropaczewskiego, Susanę Prieto, Alexisa Muzurakisa czy Aniello Desiderio. Uczestniczył m.in. w koncertach w Polskiej Fiharmonii Bałtyckiej, Operze Bałtyckiej czy w Pałacu Prezydenckim. Jego studia na Mozarteum są współfinansowane ze środków Prezydenta Miasta Gdańska w ramach programu stypendialnego im. Gabriela Daniela Fahrenheita.

JUDICAËL PERROY (FRANCJA)

Grę na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat. W wieku 11 lat występował jako solista w dwóch koncertach Vivaldiego z Ensemble Instrumental du Mans, pod kierunkiem André Girard. W wieku 14 lat zdobył drugą nagrodę na międzynarodowym konkursie gitarowym Ile de France. W 1992 roku – jednomyślną decyzją jury – zdobył główną nagrodę i nagrodę publiczności na 15. Konkursie im. Rene Bartoli’ego. W 1994 roku otrzymał Licence de concert Ecole Normale de Musique w Paryżu, a później, w tym samym roku, otrzymał pierwszą nagrodę na 7. Międzynarodowym Konkursie Bourg-Madame. Ukończył Konserwatorium Paryskie z najlepszym wynikiem w klasie gitary. Perroy jest również wysoko ceniony jako nauczyciel. Był zapraszany na kursy mistrzowskie do wielu najlepszych akademii muzycznych i uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie.  Jego studenci zdobywają liczne nagrody w konkursach regionalnych, krajowych i międzynarodowych.

Wstęp wolny