EN
EN

Program

Noc Argentyńska: Łukasz Kuropaczewski, Maciej Frąckiewicz, Bartłomiej Miler i kwintet smyczkowy Akademii Muzycznej w Poznaniu

Data: 14 sierpnia 2017 Godzina: 19:00 Miejsce: Czarnków - Sala Kina Światowid

Scena rozgrzana do czerwoności. Każdy dźwięk, każde muśnięcie struny wyważone idealnie i przepełnione ognistym temperamentem – to zapowiedź znanej już festiwalowej publiczności „Nocy Argentyńskiej”. Podczas wieczoru wypełnionego argentyńskim tangiem nie zabraknie też włoskiej klasyki. A wszystko w wykonaniu gitarzysty Łukasza Kuropaczewskiego, akordeonisty Macieja Frąckiewicza oraz perkusisty Bartłomieja Milera, którym towarzyszyć będzie kwintet smyczkowy Akademii Muzycznej w Poznaniu. 

 

ŁUKASZ KUROPACZEWSKI | GITARA

To jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów klasycznych. Ceniony za nieprzeciętne zdolności techniczne i interpretacyjne. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, wykonywał premiery najwybitniejszych światowych kompozytorów. 

MACIEJ FRĄCKIEWICZ | AKORDEON

Młody, zdolny i ciągle doskonalący się w swojej pasji akordeonista. Jego kariera rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Zdobył uznanie wielu krytyków i został nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami. W 2012 roku został zwycięzcą hiszpańskiego konkursu akordeonowego Arrasate Hiria. Regularnie występuje na scenach całego świata, zachwycając publiczność niesamowitą perfekcją swoich wykonań.

BARTŁOMIEJ MILER | CAJON, INSTRUMENTY PERKUSYJNE

Zdobywca pierwszych nagród na światowych festiwalach perkusyjnych. Od najmłodszych lat działa w środowisku muzycznym, co przyczyniło się do jego ponadprzeciętnej wrażliwości. Nie boi się improwizacji czy mieszania stylów. Jest często zapraszany do dużych projektów muzycznych.

Wydarzenie towarzyszące, wstęp wolny