EN
EN

Program

Piotr Pałac i Urszula Stawicka

Data: 31 sierpnia 2017 Godzina: 19:45 Miejsce: Murowana Goślina - Kościół pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa

Nietypowe zestawienie gitary i klawesynu stanowi o oryginalności projektu, który artyści zaprezentowali już na wielu koncertach i festiwalach muzycznych w kraju. Na program koncertu składają się utwory kompozytorów hiszpańskich, włoskich i meksykańskich epoki baroku, oświecenia oraz twórców współczesnych.

URSZULA STAWICKA | KLAWESYN

Ukończyła krakowską Akademię Muzyczną. Od 2000 roku jest kierownikiem artystycznym zespołu muzyki dawnej Consortium Sedinum, prowadząc aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. W 2006 roku otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2008 roku założyła Fundację Akademia Muzyki Dawnej. Artystka oprócz aktywnej działalności koncertowej w kraju i zagranicą zajmuje się edukacją artystyczną – prowadzi klasę organów i klawesynu w Zespole Szkół Muzycznych II st. Szczecinie oraz na Akademii Sztuki w Szczecinie.

PIOTR PAŁAC | GITARA

Studiował w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.  Po ukończeniu studiów wyjechał do Madrytu na stypendium ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. .W roku 1993 zajął III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitary Klasycznej w Krakowie. Koncertował wielu polskich miastach w ramach projektu „Mistrzowie Gitary”. Oprócz recitali solowych wykonuje też muzykę kameralną i współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej. Jest autorem programu „Barwy Gitary” nadawanego cyklicznie przez Polskie Radio Szczecin w latach 1994-2011.

Wydarzenie towarzyszące, wstęp wolny

Koncert w ramach obchodów Dnia Solidarności i Wolności