EN
EN

Program

Zapowiedź festiwalu: Meon Duo – Patrycja Kawalec i Ewelina Misztal

Data: 04 sierpnia 2017 Godzina: 20:00 Miejsce: Poznań - Posnania

Meon Duo, czyli Patrycja Kawalec i Ewelina Misztal, grają razem od 2015 roku. Ten młody duet to niezwykłe połączenie dźwięków skrzypiec i gitary. W programie koncertu m.in. „Tanzologia” Atanasa Ourkozonova. Nie zabraknie też klasyki tanga – artystki wykonają utwór Astora Piazzolli „Café 1930”.

PATRYCJA KAWALEC | GITARA

Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie gitary Łukasza Kuropaczewskiego. Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Wybitnie Zdolnych oraz trzykrotnie otrzymała stypendium artystyczne Fundacji „ Daj szansę”. W 2012 roku została laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „ Młoda Polska”. Miała też okazję brać czynny udział w lekcjach mistrzowskich u wielu znakomitych profesorów. Jest laureatką ponad 30 konkursów regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i zagranicą.

EWELINA MISZTAL | SKRZYPCE

Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Marcina Baranowskiego. Ewelina wielokrotnie zdobywała nagrody na konkursach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym w kraju i za granicą, zarówno w kategoriach solowych, jak i zespołów kameralnych. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Lublin, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezesa Rady Ministrów.

Wydarzenie towarzyszące, wstęp wolny