EN
EN

Program

Inauguracja Festiwalu: Perły Baroku / Stefano Barneschi, Mauro Massa, Elżbieta Stonoga, Marco Frezzato – Giganci Muzyki Dawnej & Łukasz Kuropaczewski / koncert biletowany

Data: 18 sierpnia 2018 Godzina: 19:00 Miejsce: Aula UAM / Poznań

Podczas koncertu inaugurującego 11. edycję festiwalu Akademia Gitary, Giganci Muzyki Dawnej wraz z Łukaszem Kuropaczewskim oczarują nas doskonałym wyczuciem barokowego stylu, który w swej perfekcyjnej formie daje się odczuć jako harmonijny i skomponowany z największą precyzją.

Stefano Barneschi, Mauro Massa, Elżbieta Stonoga oraz Marco Frezzato to znakomici, wielokrotnie nagradzani na światowych konkursach i festiwalach artyści, których łączy zamiłowanie do muzyki barokowej. Łukasz Kuropaczewski – Dyrektor Artystyczny Festiwalu, to jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów klasycznych o niezwykłych zdolnościach technicznych i interpretacyjnych. Koncertuje zarówno w Europie, Azji i obydwu Amerykach.

Wśród prezentowanego podczas inauguracji repertuaru będzie można usłyszeć Koncert na Smyczki oraz Koncert D-dur na Gitarę i Smyczki, Antoniego Vivaldiego oraz Kwintet Fandango i Kwintet d-moll Luigiego Boccheriniego.

Koncert biletowany. Bilety dostępne na: www.eventim.pl/good-taste, www.bilety24.pl, www.ebilet.pl oraz w punktach sprzedaży: CIM, Empik, Saturn i Media Markt.