EN
EN

Program

Inauguracja Festiwalu: Perły Baroku / Stefano Barneschi, Mauro Massa, Elżbieta Stonoga, Marco Frezzato – Giganci Muzyki Dawnej & Łukasz Kuropaczewski / wstęp wolny

Data: 17 sierpnia 2018 Godzina: 19:00 Miejsce: Archikatedra Gnieźnieńska / Gniezno

 

Podczas koncertu inaugurującego 11. edycję festiwalu Akademia Gitary, Giganci Muzyki Dawnej wraz z Łukaszem Kuropaczewskim oczarują nas doskonałym wyczuciem barokowego stylu, który w swej perfekcyjnej formie daje się odczuć jako harmonijny i skomponowany z największą precyzją.

Stefano Barneschi, Mauro Massa, Elżbieta Stonoga oraz Marco Frezzato to znakomici, wielokrotnie nagradzani na światowych konkursach i festiwalach artyści, których łączy zamiłowanie do muzyki barokowej. Łukasz Kuropaczewski – Dyrektor Artystyczny Festiwalu, to jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów klasycznych o niezwykłych zdolnościach technicznych i interpretacyjnych. Koncertuje zarówno w Europie, Azji i obydwu Amerykach.

Wśród prezentowanego podczas inauguracji repertuaru będzie można usłyszeć Koncert na Smyczki oraz Koncert D-dur na Gitarę i Smyczki, Antoniego Vivaldiego oraz Kwintet Fandango i Kwintet d-moll Luigiego Boccheriniego.

Wstęp wolny.