Jagoda Świdzińska (Polska)

Jagoda Świdzińska urodziła się w 2001 roku, swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku siedmiu lat, pod okiem dra Tomasza Kandulskiego, a obecnie jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej ll st. imienia Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu.

Laureatka wielu prestiżowych konkursów zarówno w Polsce jak i za granicą. Do jej największych osiągnięć zdobytych w 2019 roku należy m.in. 1 miejsce oraz nagroda Grand Prix w konkursie i festiwalu Baltic Guitar Days, 1 miejsce na konkursie Paganini Guitar Festival, 4 miejsce w grupie bez limitu wiekowego i 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej na niezwykle renomowanym festiwalu Zagreb Guitar Festival.

Mimo swojego młodego wieku miała również okazję występować w niezwykłych salach koncertowych, takich jak Konzerthaus w Wiedniu czy siedziba NOSPRu, a także niejednokrotnie brać udział w koncertach organizowanych przez festiwal Akademia Gitary. W październiku 2019 roku odbył się jej recital w Filharmonii Szczecińskiej w ramach głównej nagrody zdobytej na festiwalu Baltic Guitar Days.

W tym roku rozpocznie studia na Uniwersytecie Artystycznym w Graz u dr hab. Łukasza Kuropaczewskiego i prof. Paolo Pegoraro.