batch_Piotr_Zaleski_white

Prof. Piotr Zaleski (Polska)

To gitarowy guru w pełnym znaczeniu tego słowa - wychował kilka pokoleń czołowych polskich gitarzystów. Jego nauczanie podparte imponującą wiedzą przyczyniło się do sukcesu m.in. Łukasza Kuropaczewskiego, Michała Stanikowskiego, Roberta Horna oraz Tatiany Stachak.

batch_kaperczak_white

Henryk Kasperczak (Polska)

To jeden z najwybitniejszych polskich lutnistów, wykonuje muzykę dawną i współczesną, od dłuższego czasu koncertuje w kraju i za granicą. Obecnie pracuje i wykłada na Wydziale Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie prowadzi kursy z muzyki średniowiecznej i renesansowej. Jest autorem wielu nagrań studyjnych, radiowych i telewizyjnych, wydawanych na płytach CD i DVD.

batch_Matthew McAllister_white

Matthew McAllister (Szkocja)

Powszechnie uznawany za jednego z najbardziej ekscytujących i utalentowanych gitarzystów w Europie. Matthew, dzięki swoim wnikliwym wykonaniom zachwyca publiczność ze wszystkich zakątków świata. W trakcie swojej trwającej ponad dekadę karierze, występował już w najważniejszych salach na świecie. Muzyk odbył wiele tras koncertowych i występował w Ameryce Północnej i Południowej, Europie i Azji - zarówno jako solista, jak i kameralista. Wydał obszerną dyskografię z wydawnictwem Baros Records.

batch_konczak_white

Maciej Kończak (Polska)

Jest cenionym nauczycielem i muzykiem. Studiował na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie Henryka Kasperczaka, a zajęcia z lutni i gitary barokowej ukończył z wyróżnieniem. Artysta bierze czynny udział w wielu inicjatywach kulturalnych i jest autorem płyty Baroque Lute Recital.

batch_adriano_del_sal_600_white

Adriano Del Sal (Włochy)

Znany jest z niezwykłego talentu, który doceniony został już na całym świecie. Występował na festiwalach we Włoszech, Niemczech, Meksyku, Rosji czy USA. Jest laureatem nagród, zdobytych w międzynarodowych konkursach i autorem albumu wydanego przez prestiżową wytwórnię Naxos. W swoim repertuarze skupia się na muzyce romantycznej oraz na utworach włoskich i hiszpańskich kompozytorów.

batch_Davide Giovanni Tomasi2_white

Davide Giovanni Tomasi (Włochy)

Nie bez przyczyny uważany jest za najbardziej obiecującego solistę swojej generacji. W wieku 18 lat z wyróżnieniem ukończył Konserwatorium w Nowarze gdzie uczył się pod okiem Guido Fichtnera. Podczas 22 Międzynarodowej Konwencji Gitarowej w Aleksandrii został okrzyknięty i nagrodzony w kategorii „Odkrycie roku”. Został wyróżniony przez włoskie Ministerstwo Kultury i uznany za najlepszego muzyka studiującego we Włoszech.

batch_Judicael Perroy2_white

Judicaël Perroy (Francja)

Na świecie znany jest jako muzyk i wirtuoz gitary klasycznej. Jego uczniowie są wielokrotnie nagradzanymi gitarzystami klasycznymi. W krótkim czasie zostaje laureatem wielu prestiżowych nagród m.in. nagrody głównej i nagrody publiczności, które uzyskał podczas 15 Concours International de Guitare René Bartoli czy nagrody głównej, w postaci trasy koncertowej w USA i Kanadzie (ponad 60 koncertów i kursów mistrzowskich), którą zdobył na 15 Guitar Foundation of America International Competition and Convention.

batch_Łukasz_Kuropaczewski_white

Łukasz Kuropaczewski (Polska)

Dyrektor Artystyczny Festiwalu. To jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów klasycznych. Koncertuje zarówno w Europie, Azji i obydwu Amerykach. Jego gra opisywana jest w samych superlatywach - podkreślone zostają nie tylko nieprzeciętne zdolności techniczne i interpretacyjne, ale również niewątpliwa wirtuozeria.

Zamknij